Haber

Adana merkezli 8 ilde FETÖ soruşturmasında 75 gözaltı kararı

Adana merkezli 8 vilayette Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturmada 75 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ’ye yönelik çalışmada, örgüt içerisinde iki farklı kümenin örgütsel sohbet ve toplantılarına devam ettiğini, kimilerinin firari durumdaki örgüt mensuplarına geçersiz kimlik ayarlayarak yasa dışı yollardan yurt dışına kaçışlarını organize ettiğini, kimi örgüt mensuplarının ise öğrenci konutlarına yönelik tekrar yapılanma içerisinde olduğunu, mütevelli heyetleri ile örgüte finans sağlandığını ve hakkında yakalama buyruğu bulunan örgüt mensuplarına “gaybubet evi” ayarlandığını belirledi.

Öte yandan toplumsal medya hesapları üzerinde de çalışma yürüten gruplar, birtakım şüphelilerin toplumsal medya aracılığıyla örgüt tabanını canlı tutmak ve yeni eleman kazandırmak hedefiyle propaganda yaptığını tespit etti.

Yaklaşık 10 ay süren teknik ve fiziki takibin akabinde gruplar, haklarında gözaltı kararı verilen 75 şüpheliyi yakalamak için Adana merkezli 8 vilayette eş vakitli operasyon düzenledi.

Baskınlarda gözaltına alınan birtakım şüpheliler, isimli tıp ünitesindeki sıhhat denetiminin akabinde emniyete götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu