Haber

AK Parti adayının MHP’den aday gösterilmesiyle Fethiye’de gerilim yükseldi

Milliyetçi Hareket Partisi ( mhp ) yaklaşan yerel seçimler öncesinde 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. Açıklamaya göre Muğla’nın Fethiye ilçesinde Muhammet Kökten aday gösterildi. Kökten’in AK PartiBazılarından aday olmak mhp İnsanların tepkisine neden oldu. Toplanan kalabalık Muhammet Kökten’di. mhpAdaylığına tepki gösterdi.

Daha erken AK PartiAday adayı olarak tanıtılan Muhammet Kökten mhp Fethiye Belediye Başkanı adayı açıklandı. Kökten’in mhpdan aday gösterilmesi heyecan yarattı.

“BU ADAY BİZİM ADAYIMIZ DEĞİLDİR”

Bazı vatandaşlar kent merkezinde toplandı mhpDuruma tepki gösteren üyeler, “Ülkü Ocakları olarak partimizin gösterdiği adaya tepki gösteriyoruz. Bu aday bizim adayımız değil. Partimiz tek bir idealist aday bulamıyormuş gibi davranıyor. AK Parti“Adayını aday olarak dayattılar” dedi.

Kalabalık bir basın açıklaması yaparak Muhammet Kökten’in aday gösterilmesinde emeği geçenleri istifaya çağırdı. Öte yandan MHP ilçe binasında güvenlik önlemleri alındı.

CUMHURİYET İTTİFAKININ FETHİYE ADAYI MUHAMMET KÖKTEN KİMDİR?

Fethiye’nin tanınmış turizmcilerinden Muhammet Kökten daha önce de AK Parti Fethiye Belediye Başkanı adayı oldu. Kökten geçtiğimiz günlerde MHP’nin Fethiye adayı oldu. Cumhur İttifakı adayı Muhammet Kökten uzun süre görevden uzaklaştırıldı. AK Partiyılında siyasette çalıştı.

Muhammet Kökten

Bir dönem Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda başkan yardımcısı olarak görev yapan Muhammet Kökten, adaylığının açıklanmasının ardından bu görevinden istifa etti. Kökten daha önce AK Parti Fethiye Belediye Meclis üyesiydi.

Kaynak: Haberler.com / Politika

kahramankazanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu