Ekonomi

BMW 394.000 ABD aracını hava yastığı sorunları nedeniyle geri çağırıyor

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından bugün yapılan açıklamaya göre BMW, sürücü hava yastıklarındaki bir sorun nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri genelinde yaklaşık 394.000 aracı geri çağıracak. Alman otomobil üreticisi tarafından yapılan geri çağırma, araç yolcularının güvenliğini etkileyebilecek potansiyel bir hatayı içeriyor.

Geri çağrılan araçların modelleri veya yıllarına ilişkin spesifik ayrıntılar verilmemiştir. Ancak sorun, bir çarpışma durumunda sürücüyü korumak üzere tasarlanmış kritik bir güvenlik bileşeni olan sürücü yan hava yastığı ile ilgilidir.

Etkilenen araçların sahipleri BMW tarafından bilgilendirilecek ve gerekli onarımlar için araçlarını yetkili satıcılara getirmeleri istenecektir. Bayiler, hatalı hava yastıklarının doğru şekilde çalışmasını sağlamak üzere tamir edilmesinden sorumlu olacaklardır.

Geri çağırma, hava yastığının arızalanmasından kaynaklanabilecek olası yaralanmaları önlemek için alınan bir önlemdir. BMW’nin güvenliğe ve yasal gerekliliklere bağlılığına olan bağlılığı, sorunu çözmek için hızlı bir şekilde harekete geçmelerinde kendini göstermektedir.

Geri çağırma hakkında daha fazla bilgi almak isteyen müşteriler BMW müşteri hizmetlerine ulaşabilir veya araçlarının geri çağırmaya dahil olup olmadığını belirlemek ve onarım için sonraki adımları öğrenmek için Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne danışabilirler. BMW, hava yastığı sorununun giderilmesi için gerekli hizmetleri araç sahiplerine ücretsiz olarak sağlayacaktır.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-oguzeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu