Haber

Çeviköz’ün Danimarka’da Türk Bayrağıyla Kuran Yakmasını Kınayan Çeviköz, “Bu Davranışların İfade Özgürlüğü bahanesiyle Meşrulaştırılması…

TBMM Dış İlişkiler Komisyonu CHP Küme Sözcüsü Ünal Çeviköz, Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağı yakılmasını kınadı. Çeviköz, “Bu tür eylemleri kınıyor ve medeniyetsiz bir nefret eylemi olarak görüyoruz. Egemenlik ve bağımsızlığın simgesi olan hiçbir toplumun bayrağına veya kutsal değerlerine yönelik saldırılar mazur görülemez. Bunların meşrulaştırılması kabul edilemez. ifade özgürlüğü kisvesi altındaki davranışlardır.”

CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Kümelenme Sözcüsü Ünal Çeviköz, dün Danimarka’daki Türk Büyükelçiliği önünde Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim yakılmasına tepki gösterdi. Çeviköz, şu açıklamayı yaptı:

“Son dönemde bazı Avrupa ülkelerinde görülen Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı yakma eylemi Danimarka’da bir kez daha tekrarlanmış ve üzüntüyle karşılanmıştır. Hiçbir toplumun egemenliğinin ve bağımsızlığının simgesi olan bayrağına sahip çıkması veya kutsal değerlerine bu şekilde saldırılar mazur görülemez.Bu davranışların ifade özgürlüğü kisvesi altında meşrulaştırılması kabul edilemez.

Bu tür eylemlerin bir nefret eylemi olarak kabul edilmesi, faillerin cezalandırılması ve tekrarlanmaması için önlemler alınması çağdaş ve medeni davranışın bir gereği olarak kabul edilmelidir.

haberdarica.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu