Haber

CHP’li belediyede işçi kıyımı! İstifa etmeyenleri de tehdit etti

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Kiraz Belediye Başkanı seçilen Nasuh Coşkun, 300’e yakın işçiyi işten çıkardı. Bununla da yetinmeyen Coşkun, geriye kalan belediye işçilerine de örgütlü oldukları sendikadan istifa etmeleri için baskı uygulamaya başladı.

‘İŞTEM ÇIKARIRIM’ TEHDİDİ

İddiaya göre istifa etmeyenleri de “İşten çıkarırım” diye tehdit etti. Yaşanan işçi kıyımına belediyede örgütlü sendikadan tepki geldi.

Hak İş Sendikası İzmir İl Başkanı ve aynı zamanda Hizmet İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Gültekin Şimşek, CHP’li Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun’un göreve gelir gelmez 300 belediye çalışanını kapı önüne koyduğunu söyledi.

HALK-İŞ’TEN TEPKİ

Başkan Coşkun’a, işten çıkardığı işçileri geri alması için çağrıda bulunan Şimşek, Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun’un işçileri, örgütlü oldukları sendikadan istifaya zorlayarak suç işlediğini söyledi.

Şimşek, “Kiraz Belediye Başkanı ve diğer yöneticilerini uyarıyoruz. Yaptığınız kıyımdır, mobbingdir; suçtur. Gittiğiniz yol, yol değildir. Yol yakınken bu yanlıştan dönün! Haksız ve hukuksuz olarak işten çıkardığınız üyemiz emekçileri işe geri alın. Bilindik bahanelerin, mesnetsiz yaklaşımların arkasına sığınmadan emekçi arkadaşlarımızı asıl işlerine döndürün. Bu kıyıma ve adaletsizliğe son verin” dedi.

KAYNAK: SABAH / ERTAN GÜRCANER

haber-arnavutkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu