Haber

Cumhurbaşkanı adayı Kur’an-ı Kerim’i 3 kez öpüp üzerine bastı, gözaltına alındı

Safa Camisi ve Kur’an Kursu Kurma ve Yaşatma Derneği Genel Kurulu seçimi ve derneğin Sivas’taki başkanlığı sırasında lider adaylarından SK, Kur’an-ı Kerim’i 3 kez öptü ve ardından ayağıyla üzerine bastı. konuşma.

Camideki dernek üyeleri SK’ya tepki gösterdi. Olayın sosyal medyada paylaşılmasının ardından Sivas Valiliği soruşturma başlattı. SK, ‘dini değerlere hakaret’ suçundan gözaltına alındı.

Olayın ardından Sivas Valiliği şu yazılı açıklamayı yaptı:

“Bugün Safa Camii ve Kur’an Kursu Kurma ve Yaşatma Derneği Genel Kurulu ve Dernek Başkanlık Seçimi sırasında Dernek Başkan adaylarından SK isimli kişi kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i üç kez öptü ve Camide dernek üyelerine konuşma yaparken alnına koydu.Yerde bırakıp ayağıyla üzerine bastı.Kişi, Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Emniyet Şube ekiplerimiz tarafından yakalanarak gözaltına alındı. “Dini Değerleri Aşağılama” suçundan. Sivas Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Yüce Kitabımıza karşı yapılan bu alçakça eylemi şiddetle kınıyoruz. Kişiler kanun önünde gerekli cezayı alacaktır.” (HABER MERKEZİ)

cide-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu