Yaşam

Dünyaca ünlü şarkıcı Maher Zain, Kahramanmaraş’a gelerek depremzedelere yemek dağıttı.

Kahramanmaraş merkez üssünde 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde yıkıma yol açtı. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremlerin ardından 10 ilde 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildi. Dünyaca ünlü isimler, Türkiye’de ağır tahribata yol açan sarsıntılara sessiz kalamadı. Ülkemiz için yardım davetinde bulunan Lübnan asıllı İsveçli müzisyen Maher Zain, Türkiye’ye gelerek depremzedelere yönelik yardım faaliyetlerine katıldı.

DEPREM MAĞDURLARINA YEMEK DAĞITILDI

Depremin ilk gününden bu yana neredeyse her gün Türkiye’ye destek çağrısı yapan Müslüman müzisyen, İngiltere merkezli “Salam Charity” yardım kuruluşuyla bölgede yemek dağıttı. Sosyal medya hesaplarında yaptığı yardım çalışmalarından görüntüler paylaşan ünlü sanatçı, “Depremden en çok etkilenen şehirlerden biri olan Kahramanmaraş’a geldik. Buradaki yıkımı sizlere aktarmaya çalışıyorum ama öyle değil. kamerada göstermem mümkün. Burada yaptığımız ufak tefek şeyler ama bence çok gerekli. Desteğiniz için hepinize teşekkür ederim. Sayenizde bu yardımı sağlayabiliyoruz.”

“ELİMİZ OLDUĞUNDA YARDIMCI OLACAĞIZ”

Şehir merkezinde olduklarını ve çok sayıda binanın yıkıldığını kaydeden Zain, “Burası büyük depremin merkez üssü. Yüzbinlerce insan evsiz kaldı. Elimizden geldiğince yardım etmeliyiz.” Daha önce sosyal medya hesabından bağış kampanyalarına destek veren sanatçının paylaşımlarına dünyanın farklı yerlerinden gelen olumlu yorumlar ve pekiştirici açıklamalar dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu