Haber

Eren Erdem’den Murat Ongun’a: Köpeklerinizi ve trollerinizi üzerimden çekin!

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP’nin İzmir adayının belirlendiğini, mevcut Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmak istediğini söyledi.

“Tunç Soyer benzeri görülmemiş bir şekilde heba edilmek üzere!” Fazilet, “Şu anda İzmir’i yüzde 100 kazanacak bir isim olan Tunç Soyer’in yerine Mehmet Cengiz’in adamı getiriliyor. Bunun nedeni ise kongrede Kılıçdaroğlu’nu desteklemesi. Cemil Tugay aday olduğu anda bunu açıkça ortaya koydu” dedi. Mehmet Cengiz ile olan ilişkisini ise “Bütün belgeleri paylaşacağım” dedi.

Cengiz Holding’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Mehmet Cengiz’in partiye aday dayattığını iddia eden Fazilet, Tugay’ın İzmir’e aday gösterilmesi durumunda Cengiz ile ilişkilerini ortaya koyan belgeleri paylaşacağını söyledi.

Erdem’in yazısının tam metni şöyle:

“Bu saatte böyle bir tweet atmak istemezdim. Ancak maalesef tüm diplomatik iletişimler başarısız olduğundan kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğdu. Bu akşam CHP İzmir Belediye Başkanı adayı belirleniyor. Ve Tunç Soyer de eşi benzeri görülmemiş bir şekilde harcanmak üzere! Veli Ağbaba’nın adayı Ekrem İmamoğlu ve Cemil Tugay (Karşıyaka Mehmet Cengiz temsilcisi) ve aynı zamanda bazılarına göre “iş adamı” ve “5 kişilik çete” olan Mehmet Cengiz Bize göre şu anda “kesinlikle” aday olmak üzere. Bu kişi, Tunç Soyer gibi 5’li çetenin karşısında duranlara karşı nasıl aday olabilir? Kimin kiminle ne işi vardı! Bunlar günü geldiğinde açıklanacak. Ancak bu gece uzun bir gece olacak. Şu anda İzmir’i yüzde 100 kazanacak bir isim olan Tunç Soyer bu dakikalarda; Yerine Mehmet Cengiz’in adamı geliyor. Nedeni şu: kurultayda Kılıçdaroğlu’na destek verdi.Ya İzmir’i CHP kazanacak ya da Mehmet Cengiz! Ne dediğimi ve ne kadar haklı olduğumu göreceksin…. Mehmet Cengiz sorununu inkar edersen SENİ ÖLDÜRÜRÜM! BELGELERİ PAYLAŞIYORUM! Cemil TUGAY’ın aday olduğu an; Mehmet Cengiz ile bağlantılarını açıkça ortaya koyan tüm belgeleri paylaşacağım. Bu bir utanç! Bu yeterli değil! Mehmet Cengiz partimize aday dayatamaz!!!”

‘SARAÇHANE’NİN MAAŞ TROLLERİ’

Erdem daha sonra konuyla ilgili paylaşımlara devam etti ve şunları söyledi:

“Saraçhane’nin ücretli trolleri, gevezeleri ve gevezelikleri beni Twitter’da TT yaptı. Lanet olsun oğlum! Bu parti yüzünden hapsedildim. Senin gibi ücretlilerin propagandasıyla bir daha geri dönmeyeceğim. Her konuda arkandayım. Adayı “aday” yapmak için attığınız adım. Murat Ongun, köpeğinizi ve maaşlı trollerinizi üzerimden çekin! CHP için ‘bu kahrolası parti vatan kurtarmak için kurulan dernektir’ diyen adamsınız! Köpeğini çek, ağzımı açmama izin verme!”

Erdem, daha sonra gazeteci Barış Yarkadaş’ın “CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi adaylığı için iğne Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı işaret ediyor” yazısını aktararak, “İğne Mehmet Cengiz’i işaret ediyor. Düzelteyim…” dedi.

İLÇE BAŞKANLARI BİLDİRİ YAYINLAYACAK MI?

Öte yandan İzmir’in yerel gazetelerinden İzgazete Genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal, aralarında Karşıyaka’nın da bulunduğu 30 İlçe Başkanının konuyla ilgili bildiri yayınlayacağını iddia etti. Kartal, “Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığına açıklandığı bilgisinin sosyal medyada yayılması üzerine, aralarında Karşıyaka’nın da bulunduğu İzmir’de 30 İlçe Belediye Başkanının bir bildiri yayınlayacağı öğrenildi. Özellikle büyükşehir ilçe yöneticileri aday adayları konusunda kendilerinden bilgi gelmemesinden rahatsız. Görüştüğüm birkaç ilçe başkanı tepkilerini şöyle özetlediler: “Kongrede ‘değişim’ dediği için Büyükşehir Belediye Başkanı yapılmak isteniyor. İzmir, Cemil Tugay’ı Karşıyaka’da bile başarılı görmüyor. Karşıyaka Belediyesi’nin maddi durumu ortada, personel maaş alamıyor. Cemil Tugay Karşıyaka’nın memnuniyet anketinden ayrıldı mı? Cemil Tugay Karşıyaka’da başarılı oldu mu? Ne bize ne de başkalarına sorulmuyor, bizim fikrimiz alınmıyor. Kongrede organizasyonların baş tacı olacağı sözü verilmiş miydi? “İzmir teşkilatları olarak bu dayatmaya açıkça karşıyız” dedi. (HABER MERKEZİ)

haberaltinyayla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu