Ekonomi

İyi fikirlerin girişime dönüşmesini destekleyen teknoloji şirketi OBSS’nin içinden çıkan start-up ‘Intouch’ Avrupa yolunda

Sosyal etkileşim uygulaması ‘Intouch’, Innogate Memleketler arası Teşebbüs Hızlandırma Programı’nda

Teknoloji bölümünde 17 yıllık tecrübesi olan teknoloji şirketi OBSS, girişimciliği destekleyerek teknoloji ekosistemini geliştirmeyi önemsiyor. OBSS içerisinden çıkan güzel fikirden, 2021 yılında başarılı bir start-up’a dönüşenIntouch, bugün 5 farklı şirket ve 10.000’den fazla kullanıcının kullandığı, irtibat ve etkileşimini artıran bir taşınabilir uygulama. Başarısıyla dikkat çeken Intouch, küreselleşme için kıymetli bir kaldıraç olan Innogate Milletlerarası Teşebbüs Hızlandırma Programı’na dahil edilen 15girişimden biri oldu.

Intouch taşınabilir uygulama ile bulunduğu toplulukta herkes daha görünür hale geliyor

intouch, bir topluluğun kesimi olan şahısların görünürlüğünü ve kendi ortalarındaki etkileşimi artırmalarına yardımcı olan, Türkiye’den çıkan başarılı bir toplumsal etkileşim teşebbüsü. Bilhassa pandemi ile daha ön plana çıkan uzaktan ve hibrit çalışma modellerinde etkileşim artırarak çalışan aidiyetini, şirket kültürünün gelişimini sağlayan bir toplumsal irtibat uygulaması. Ayrıyeten, hobi ya da ilgi alanlarına nazaran bir ortaya gelen farklı büyüklükteki toplulukların (spor takımları, sosyal sorumluluk gönüllülükleri, çeşitli kulüplerin vb.) içerisinde bireylerin daha görünür olmasını, paylaşımlarını ve yeni kalmalarını sağlıyor.

Şirketlerin iç irtibatı geliştirmek için kullandığı, günümüzde 5 farklı şirketten 10.000’den fazla kullanıcısı olan intouch taşınabilir uygulamasında, tek platform üzerinden fotoğraf, görüntü, doküman paylaşımı gerçekleştirilebiliyor, duyuru ve aktiflik paylaşımı sağlanabiliyor, çalışma kümeleri ya da toplumsal kümeler oluşturularak topluluk içerisindeki öbür şahıslarla etkileşimde kalınabiliyor. Geri bildirim kültürünü destekleyen özellikleri ile intouch kullanıcıların daha şeffaf, açık ve samimi bağlantı ile topluluklardaki aidiyetini artırabiliyor. Oyunlaştırma ve yapay zekâ ile desteklenen özellikleri fark yaratıyor.

Innogate Milletlerarası Teşebbüs Hızlandırma Programı ile yurtdışı açılımına ivme kazandıracak

Innogate, başarılı Türk teknoloji şirketlerinin küresel pazarlarda rekabetçi hale gelmelerini sağlayan özel eğitim, koçluk ve danışmanlık sunarak bir sonraki etapta potansiyel küresel müşteri, yatırımcı ve iş ortaklarıyla bir ortaya getirme imkânı sağlıyor. Bu özel programa dahil olan 15girişimden biri olarak Intouch, Türkiye’den sonra yurtdışında büyüme gayesinde emin adımlarla ilerleyecek.

Kadın mühendisten bayan CEO’ya

OBSS’de 2015 yılından beri çalışan ve Matematik ve Sanayi Mühendisliği kökenli Seçil Kavas Akköse, Intouch’ın 2017 yılında bireylerin kendilerini çarçabuk söz edebildikleri, topluluk içerisindeki bireylere rahatlıkla erişebildikleri, duyuruların anlık ve direkt olarak tüm kullanıcılara ulaştırılabildiği, bir husus ya da kişi ile ilgili geri bildirimlerin süratlice paylaşılabildiği, şeffaf ve “yaşayan” bir platform oluşturma niyeti ile ortaya çıktığını belirtiyor. 2021yılından itibaren bir start-up olarak yoluna devam eden Intouch’a, Seçil Kavas Akköse kurucu ortak ve CEO olarak liderlik ediyor.

intouch Kurucu Ortağı ve CEO’su Seçil Kavaş Akköse, girişimciliğin ve Intouch’ın fark yaratan yanlarını şöyle anlatıyor: “Bir bayan mühendis, bayan teşebbüsçü ve CEO olarak, Intouch’ın Türkiye’den çıkan potansiyeli yüksek teknolojik teşebbüsler ortasında yer almasından çok büyük bir gurur duyuyorum. Bilhassa teknolojide kendini daima yenilemenin ve gelişmenin kritik olduğu bir ortamda Intouch’ın da benim de kendimizi daima geliştirmemizin ne kadar kıymetli olduğunun farkındayım ve bu kuvvetli seyahate hazırız. Innogate’in İngiltere pazarına açılma konusunda bize büyük bir paha katacağına inanıyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu