Haber

Kaftancıoğlu, Kadıköy’de öldürülen sokak müzisyeni Cihan Aymaz’ın ailesini ziyaret etti

Kadıköy Rıhtım’da sokak müzisyeni olan 30 yaşındaki Cihan Aymaz, geçtiğimiz Salı günü istediği şarkıyı söylemeyen Mehmet Caymaz tarafından bıçaklanarak öldürüldü. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bugün şehit olan Cihan Aymaz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

ANKA’nın haberine göre; Ziyarette Kaftancıoğlu, “Ben buraya taziyeye geldiğimde çok samimi bir şekilde söyleyeyim siyasi görüşünüzü, amcamın acısını, siyasi düşüncenizin ne önemi var. Amcam AKP’li de olsa ben AKP’liyim. şimdi burada “Nasılsa buradayım. Acı siyaseti olur mu?”

Kaftancıoğlu, öldürülen müzisyen Cihan Aymaz’ın ailesine yaptığı taziye ziyaretine ilişkin Twitter hesabından şunları paylaştı:

“Cihan’ın acısının yanı sıra bir de üzüldüğüm şey bir AKP yetkilisi ve yöneticisinin bile aileye başsağlığı dilememesi… Böyle mi ayrıldık, ayrıldık birbirimizden. Yazık! 86 milyon barışıp kavuşacak yine acı, hüzün ve sevinç içinde #Söz sana.”

KILIÇDAROĞLU’NUN DURUM MESAJI

CHP İstanbul İl Başkanlığından yapılan açıklamada, “İl Başkanımız Dr. Canan Kaftancıoğlu, İl Müdürümüz ve İlçe Başkanlarımızla birlikte Kadıköy’de şehit olan sokak sanatçısı Cihan Aymaz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkan Adayı ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na başsağlığı diliyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu