Teknoloji

Şimdiye kadar 270.000 PlayStation VR2 oyununun satıldığı bildirildi

 
Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bir raporda, Sony’nin kullanıcılara sunduğu yeni nesil oyun PlayStation VR2’nin Mart ayı sonu itibarıyla 270.000 adet satışa ulaştığı aktarılıyor. Bu rakam, daha önce şirket içinde düşük satışlar, artan maliyetler, yükselen faiz oranları ve artan işten çıkarmalar bildiren araştırma firması IDC’den geliyor.
 
PS VR2’nin satış sayısı tatmin edici değil
 
 
 
Geçen yıl bir Bloomberg raporu, Sony’nin yaklaşık 2 milyon birim üretme hedefi olduğunu bildirdi. Daha sonra ön sipariş sayısının yetersiz olması nedeniyle bu sayı 1 milyona düşürüldü. Geçtiğimiz günlerde araştırma şirketi IDC, maliyetlerin arttığını ve şirket içinde işten çıkarmaların yaşandığını duyurdu. Sony’nin bu gelişmelerle birlikte zorlu bir süreçten geçeceğini belirtti.
 
Öte yandan Insider Gaming kaynaklarına göre Sony’nin bu ayın başlarında PSVR2 satışlarını artırmak için PlayStation 5 Pro’yu geliştirdiği ortaya çıkmıştı. Ayrıca, IDC’nin veri ve analitikten sorumlu başkan yardımcısı Francisco Jeronimo, “Yeni teknoloji satışlarının felaketle sonuçlanmasını önlemek için PSVR2’de bir fiyat indiriminin gerekli olacağından şüpheliyim” dedi.
 
Genel olarak sanal gerçeklik teknolojisinin gidişatı son zamanlarda pek verimli geçmiyor. Genel olarak bakacak olursak metaverse ile ilgili çalışmaların da azaldığını görebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu