Ekonomi

TEDAŞ’ın taşınmaz kiraya verme kriterleri belirlendi

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketine (TEDAŞ) ilişkin kamulaştırma yoluyla elde edilen gayrimenkuller talepler doğrultusunda kiraya verilmek suretiyle değerlendirilebilecek.

TEDAŞ Genel Müdürlüğünün Taşınmaz Kiraya Verme Yönetmeliği, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna nazaran, kamulaştırma yoluyla elde edilen kiraya verilecek taşınmazlar ihale yoluyla belirlenecek, ihaleler ilan yoluyla duyurulacak.

Pazarlık metodu haricindeki ihale yöntemleri ile yapılacak ihalelerde, birinci ilanla ihale günü ortasında yirmi günden, son ilan ile ihale günü ortasında on günden az mühlet olmayacak.

Pazarlık yöntemi ile yapılacak ihalelerde ise birinci ilanla ihale günü ortasında on günden, son ilan ile ihale günü ortasında yedi günden az mühlet bulunmayacak.

Beş gün öncesine kadar bilgi edinme hakkı

Ayrıca, istekliler tekliflerini hazırlarken ihale dokümanında açıklanmasına gereksinim duyulan konularla ilgili olarak son teklif verme gününden beş gün öncesine kadar yazılı açıklama talep edebilecek.

En uygun teklifte bulunan birinci sıradaki istekli, mukaveleyi imzalamaktan kaçınırsa en uygun teklifte bulunan evvel ikinci sıradaki istekli, ikinci sıradaki istekli mukaveleyi imzalamaktan kaçınırsa üçüncü sıradaki istekli üzerinde ihale bırakılabilecek.

Söz konusu ihalelerde kapalı zarfla teklif, açık teklif, pazarlık yolu ve işin niteliğine nazaran bu adaplardan hangisinin uygulanacağı bu yönetmelik kararları kapsamında onay merciince belirlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu