Haber

TKP Ankara İl Örgütü İsrail’i Protesto Etti

TKP Ankara İl Teşkilatı, İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın İsrail ordusunun Gazze’nin merkezine girdiği yönündeki açıklamalarının ardından bugün Ankara Büyükelçilik konutu önünde İsrail’i protesto etti. TKP üyeleri Filistin bayrağını elden ele taşıyarak İsrail Büyükelçiliği konutunun önüne astı. TKP Ankara İl Başkanı Ali Ufuk Arıkan, “Bugün buraya astığımız bayrak, bugün cani İsrail Büyükelçiliği önüne astığımız bayrak bir sözdür. Bu söz, barbarlara ve katliamlara karşı direnen Filistin halkının sesi içindir. Bu ülkenin emekçi halkının, direnen Filistin halkının yanında olduğunun sesi yükselecektir.” “Bu bayrak emekçi halkımızın direnen Filistin halkına bir destek mesajıdır” dedi.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın İsrail ordusunun Gazze’nin merkezine girdiği yönündeki açıklamalarının ardından TKP Ankara İl Teşkilatı bugün Büyükelçilik konutu önünde İsrail’i protesto etti. TKP’lilerin İsrail Büyükelçiliği konutu önünde oluşturduğu insan zinciri Kuğulupark’a kadar uzandı. Türk bayrağı, Filistin Bayrağı ve TKP flamasının yer aldığı eylemde TKP üyeleri ellerinde taşıdıkları mektuplarla ‘Çocuklar ölmesin’ metni oluşturdu.

Kuğulupark’tan İsrail Büyükelçiliği konutuna kadar insan zinciri oluşturan TKP üyeleri, Filistin bayrağını elden ele taşıdı ve İsrail Büyükelçiliği konutunun önündeki ağaca Filistin bayrağını astı. TKP Ankara İl Başkanı Ali Ufuk Arıkan basın açıklamasında şunları söyledi:

“İsrail’in haftalardır devam eden barbar katliamına karşı insanlık zincirine cevap vermek için toplandık. Bugün buraya astığımız bayrak, bugün cani İsrail Büyükelçiliği önüne astığımız bayrak bir sözdür. Bu söz, içindir. barbarlara ve katliamlara karşı direnen Filistin halkının sesidir. İşte o ses buradan yükselecektir. Ülkenin emekçi halkının direnen Filistin halkının yanında olduğunun göstergesidir. Bu bayrak bir destek ilanıdır. Çalışan halkımızın direnen Filistin halkına.

Bu zincirin bugün kurulmasının nedeni budur. Bu zincirin parçası olan tüm Ankaralılara ve vatandaşlarımıza sağlık dileriz. Bugünden sonra da, ülkenin dört bir yanında direnen Filistin halkının, hem burada hem de yurt dışında onurlu sesini yükselteceğiz. Hem katil, barbar İsrail hem de onun en büyük destekçisi ABD kaybedecektir. İsrail Filistin’de kaybedecek, ABD burada kaybedecek. “Ülkemizden ve tüm dünyadan uzaklaşacaklar.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu