Ekonomi

World Kinect Avinode Group’u 200 milyon dolara satıyor

MIAMI – Küresel bir enerji yönetimi firması olan World Kinect Corporation (NYSE: WKC), lider bir hava kiralama tedarik platformu olan Avinode Group’u havacılık yazılım ürünleriyle birlikte bir Hearst iştiraki olan CAMP Systems International, Inc. şirketine 200 milyon dolar nakit karşılığında satmak üzere anlaşmaya vardı.

Düzenleyici onayları bekleyen işlemin 60 gün içinde tamamlanması bekleniyor. Anlaşma, World Kinect’in portföyünü rafine etme ve getirilerini artırmaya yönelik daha geniş stratejisinin bir parçası. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Michael J. Kasbar, yaklaşan Yatırımcı Günü’nde şirketin pazardaki konumu ve stratejisiyle ilgili güncellemeleri paylaşmayı beklediğini ifade etti.

Genel Müdür Yardımcısı ve CFO Ira M. Birns, satıştan elde edilecek net gelirin, yıllık faiz giderlerini yaklaşık 10 milyon dolar azaltması öngörülen borç geri ödemesi için derhal kullanılacağını belirtti. Stratejik elden çıkarma aynı zamanda likiditeyi artırarak World Kinect’in temel dağıtım ve gelişmekte olan sürdürülebilirlik tekliflerine daha fazla yatırım yapılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Bu işlem ve World Kinect’in büyüme stratejisi, finansal görünümü ve orta vadeli finansal hedefleri ile ilgili daha fazla ayrıntı, New York’taki JW Marriott Essex House’da düzenlenecek ve web yayını yoluyla izlenebilecek olan Yatırımcı Günü etkinliğinde ele alınacak.

Merkezi Miami’de bulunan World Kinect, çeşitli taşımacılık sektörlerinde 150.000’den fazla müşteriye yerine getirme hizmetleri sunmakta ve sürdürülebilirlikle ilgili ürün ve hizmetlerin yanı sıra ABD ve Avrupa’da doğal gaz ve enerji tedarik etmektedir.

Bu haber World Kinect Corporation tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

altintasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu