Haber

Yeni Adli Yıl Töreni Bursa’da Düzenlendi

Yeni Adlandırılmış Yıl’ın başlaması nedeniyle Bursa Adalet Sarayı’nda tören düzenlendi.

Bursa Adalet Sarayı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, Cumhuriyet Başsavcılığı, Bursa Adliye Adliye Mahkemesi Asliye Hukuk Komisyonu, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi adına Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Adalet Bakanlığı, Bursa Bölge İdare Mahkemesi, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığı ve Bursa Barosu.

Bursa Adalet Sarayı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenin ardından tebrikleri makamında kabul eden Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, şunları söyledi: “Dünyanın her yerinde özveriyle çalışan tüm meslektaşlarımız, yargı ve infaz kurumlarının çalışanları. Ülkemize adalet hizmetlerinin en etkin, verimli ve daha da önemlisi adil bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırılmasını sağlamak için tüm avukatlarımızın yeni Yargı Yılını tebrik ediyor, 2023-2024 adli yılının tümümüze hayırlar getirmesini diliyorum. Yargı camiamız, ülkemiz ve milletimiz.

Bursa Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Gülü ise makamında tebrikleri kabul ederek, “Yargının asli görevi adaleti tesis ederek toplumsal barış ve huzura katkıda bulunmaktır. Bu duygu ve düşünceyle tüm meslektaşlarımızın Yeni Yargı Yılı’nı kutluyoruz” dedi. Adaletin tecelli etmesi için özveriyle çalışan Yargı ve Ceza İnfaz Kurumu çalışanlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” -BURSA

odunpazari-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu